Rivera People

Ko teikt investoram?

Ļoti daudz ideju nebija realizētas, jo nesatika savu investoru. Un tas nav saistīts ar to būtību, bet gan ar to prezentāciju potenciāliem sponsoriem. Iespējams, šie projekti būtu superveiksmīgi, bet kas tagad to var viennozīmīgi pateikt.

Tātad, apskatīsim projekta prezentācijas etapus potenciāliem sponsoriem. Skatoties pirmo prezentācijas slaidu, skatītājam uzreiz ir jābūt skaidri saprotams, kas jūs esat, ko pārdod jūsu projekts un kas ir tā mērķauditorija.

Tālāk mērķauditorija - kādas ir šo cilvēku vēlmes, kuras jūs varat apmierināt, piemēram, izklaižu trūkums (restorāns ar atbilstošu atmosfēru) vai nepieciešamība pēc ātrās maltītes (fast-casual ēdināšanas uzņēmums). Un tikai pēc tam pārejiet pie projekta koncepcijas apraksta. Papildus tēzēm obligāti ir jābūt arī reāliem skaitļiem un prognozēm. Mēģināt sākt sadarbību ar nepatiesiem faktiem - nav tā labākā ideja.

Protams, ir jāpastāsta par tirgu - bet ne par visu restorānu nozari, bet par to segmentu, kur plānojat atvērt savu projektu. Jāpiemin tirgus lielums, galvenās tendences un konkurentiem. No stāsta par konkurentiem loģiski izriet mārketinga stratēģija, kā piesaistīt viesus.

Papildus budžetam ir svarīgi pastāstīt par pārdošanas kanāliem un sasaistīt to ar skaitliskiem rādītājiem - plānoto konversiju, viesu plūsmu, vidējā čeka summu utml.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀ ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀
Tagad svarīgi ir pastāstīt, priekš kam jums ir nepieciešamas finanses, kā jūs rīkosieties ar tām un ko jūs sagaidāt pēc realizācijas. Vēlams, lai tas būtu ieskicēts kalendārā un sasaistīts ar KPI (galveniem darba snieguma rādītājiem). Neazmirstiet par sevi! Precīzāk par savu komandu. Parādiet investoram iekšējās analīzes līmeni un savu speciālistu stiprās puses.

Kādi ir galvenie secinājumi: visiem prezentācijas punktiem jāattiecas uz JŪSU projektu. Pie tā ir pieskaitāms arī tiešo konkurentu apraksts. Bet abstrakti stāsti par restorānu tirgu kopumā - noteikti nē. Kā arī draudzējaties ar skaitļiem - tie ir aktuāli potenciāliem investoriem, kuriem jūs demostrējat viņu kapitāla palielināšanas iespējas.